^Back To Top
 • 1 .
  .
 • 2 .
  .
 • 3 .
  .
 • 4 .
  .
 • 5 .
  .
baner

A je tu čas rozhodovania...

dod1

Prijímacie skúšky sa blížia, deviataci sa rozhodujú. Môžeme povedať, že k tomuto kroku pristupujú veľmi zodpovedne. Veď aj treba, pretože správne rozhodnutie môže dať základy ich dobrej budúcnosti. Aj stredné  školy sa snažia vychádzať mladým v ústrety. Správnym nasmerovaním si žiaci môžu zvoliť profesiu, ktorá ich nebude len živiť, ale hlavne ich bude baviť a zároveň sa stane ich koníčkom .

 

SOŠ Žarnovica zvolila tentokrát skoro valentínsky dátum, 15. 2. 2017, aby zorganizovala Deň otvorených dverí a pripravila bohatý program pre žiakov a rodičov končiacich ročníkov základných škôl. Na tomto dni sa podieľali okrem pedagogických zamestnancov aj samotní žiaci, ktorí na základe svojich dosiahnutých vedomostí a zručností svoje poznatky odovzdávali svojim mladším kolegom. Veľmi rýchle našli u nich odozvu, pretože sa deviataci živo zaujímali o to, ako vyrobiť tričko s nápisom, ako urobiť program na CNC frézu alebo ako vytvoriť počítačovú animáciu. Iní mohli nazrieť do srdca počítača , zistiť princíp jeho funkčnosti ako aj funkčnosť počítačových sietí alebo si vyskúšať fotenie.

Zmenu sme tento rok pripravili aj pre pracovníkov marketingu, pretože pre všestrannosť absolventov sme pridali do učebných osnov predmety zamerané na počítačovú tvorbu grafiky, fotografovanie a tvorbu internetových stránok . Odbor sa tak stane kombináciou ekonomických oblastí, cestovného ruchu a tvorby reklamy, čím sa výrazne zvýši rozsah ich vedomostí, ale aj ich uplatnenie na trhu práce.

Veríme, že naša škola niektorým pomohla pri svojom výbere, že sme deviatakov zaujali svojimi odbormi a v neposlednom rade svojou praktickosťou a možným uplatnením v dnešnom hektickom živote si vyberú niektorý z nich, pretože práve absolventi týchto odborov majú uplatnenie u našich okolitých zamestnávateľov .

 

 

                Tešíme sa na ďalšie stretnutie s vami.  

dod2

 

dod3

Nový študijný odbor

letakCNC

Video o škole

Prezentácia 2016

Zvonenie

zvonenie old

Rozvrh hodín

rozvrh

Študijné odbory

Jedálny lístok

 

jedlo

Vzdelávací portál

portal

Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook youtube