^Back To Top
 • 1 .
  .
 • 2 .
  .
 • 3 .
  .
 • 4 .
  .
 • 5 .
  .
baner

21. marec - Medzinárodný deň boja za odstránenie rasovej diskriminácie

foto 21

Vďaka odvážnej vzbure obyvateľov Juhoafrickej republiky sa 21. marca slávi na celom svete Medzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácii. 

 

Čo to vlastne diskriminácia je ?

Diskriminácia sa charakterizuje ako konanie, keď sa v tej istej situácii zaobchádza s jedným človekom alebo skupinou ľudí inak než s iným človekom alebo skupinou ľudí na základe vecí, ktoré nemôže vlastným pričinením nijako ovplyvniť (napr. rasa, vierovyznanie).


Ľudia sa od seba odlišujú. Je prirodzené, že každý z nás je iný, jedinečný, svojský. Napokon otázka rasy, pohlavia, či svetonázoru je už len jednou z ďalších stránok ľudskej bytosti a jej života, ktorou sa odlišuje, či približuje voči ostatným.

Tolerancia je schopnosť akceptovať a nakoniec i uznať, že  každý z nás je iný. Aj napriek tomuto zisteniu je však možné žiť spolu v súlade. Žiť a nechať žiť! Heslo, ktoré by nevodobému, civilizovanému človeku 21. storočia malo byť bližšie väčšmi, než čokoľvek iné. Medzi najznámejšie organizácie, ktoré ochraňujú a bojujú za dôstojnosť ľudskej osobnosti sú napríklad : Ľudia proti rasizmu, Unicef, Rada Európy, OSN, Amnesty international. Globálna angažovanosť vlád zameraná na boj proti diskriminácii môže byť efektívna, len ak sa do nej zapoja mladí ľudia.

Tieto vážne témy môžeme buď ignorovať, alebo sa môžeme aktívne zaangažovať. Voľba je na nás, ale budúcnosť nie je len o nás samých.

 

                                                                                            

Ing. Alžbeta Švecová

Nový študijný odbor

letakCNC

Video o škole

Prezentácia 2016

Zvonenie

zvonenie old

Rozvrh hodín

rozvrh

Študijné odbory

Jedálny lístok

 

jedlo

Vzdelávací portál

portal

Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook youtube