^Back To Top
 • 1 .
  .
 • 2 .
  .
 • 3 .
  .
 • 4 .
  .
 • 5 .
  .
baner

Odborná prax žiakov SOŠ Žarnovica v nemeckej Jene

Jena 1

Minulý mesiac sa traja žiaci druhého ročníka odboru mechanik počítačových sietí zúčastnili odbornej praxe u nemeckého partnera Internationaler Bund Jena. Spoločne s nimi absolvovali túto stáž aj žiaci Spojenej školy v Detve, škôl združených v 1. slovenskom strojárskom klastri a žiaci z českých Tremošnice.Celý štúdijný pobyt sa konal v rámci projektu Erasmus+ „Partnerstvo v odbornom vzdelávaní“, ktorý realizuje Spojená škola v Detve.

 

Odborná prax mala teoretickú aj praktickú časť. Prax bola realizovaná v priestoroch strednej školy Staatliches Berufsbildendes Schulzentrum Jena- Goschwitz, kde žiaci pracovali v odborných dielňach so zameraním na technické kreslenie v AutoCade a Invertore.Naučili sa v programe AutoCad robiť 3D objekty,vyrábali kovové otvárače a stojany na mobily.Odborný program bol veľmi zaujímavý a žiaci si okrem nových poznatkov odniesli aj veľa zážitkov. Navštívili firmu ZI Jena zameranú na výrobu plechov, firmu Feintool zameranú na výrobu automobilových súčiastok a jednu z najznámejších optických firiem Carl Zeiss.

Po odborných aktivitách mali žiaci pripravený bohatý program a venovali sa spoznávaniu Jeny a okolia. Navštívili najstaršie planetárium na svete,kde videli laserovú show, mestá Erfurt a Weimar.Nevynechali ani návštevu koncentračného tábora v Buchenwalde. Ako správni Slováci neobišli ani miestnu časť Jeny Lobeda, kde pôsobil významný slovenský spisovateľ Ján Kollár.Po náročných dňoch zrelaxovali na bowlingu, v akvaparku Galaxysea a pri nakupovaní.Určite nezabudnú na krásny výhľad na mesto Jena z 28. poschodia Jentower.

A ako odbornú prax hodnotili žiaci? Bola to pre nich zaujímavá skúsenosť, ktorú by si neváhali zopakovať.Veríme, že sa nám podarí zrealizovať aj iné projekty, aby aj ostatní žiaci mali možnosť objavovať svet a jeho možnosti.

 

Jena 2

 

Jena 3

 

Jena 4

 

Jena 5

 

Jena 6

 

Jena 7

Nový študijný odbor

letakCNC

Video o škole

Prezentácia 2016

Zvonenie

zvonenie old

Rozvrh hodín

rozvrh

Študijné odbory

Jedálny lístok

 

jedlo

Vzdelávací portál

portal

Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook youtube