^Back To Top
 • 1 .
  .
 • 2 .
  .
 • 3 .
  .
 • 4 .
  .
 • 5 .
  .
baner

Celoštátne kolo XIX. ročníka Olympiády ľudských práv

Lea1

V dňoch 05.04 až 07.04 2017 sa uskutočnilo celoštátne kolo Olympiády ľudských práv v Modre. Bolo to trojdňové podujatie, kde sa človek ani nemal čas nudiť.

Hneď prvý deň sme mali nabitý program od rána až do večera. Začali sme ubytovaním a obedom. Po obede sme sa stretli v kongresovej sále, kde sme dostali všetky pokyny týkajúce sa podujatia. Následne sme boli rozdelení medzi odborné poroty a boli nám pridelené modelové prípady. Študent mal desať minút na prípravu riešenia. Úlohy, aj keď neboli veľmi náročné, sme riešili až do podvečerných hodín. Pokračovalo sa večerou, po ktorej sme sa zúčastnili plenárneho večera, kde sa živo diskutovalo na rôzne témy. Plenárny večer končil v neskorých hodinách a  nám neostávalo nič iné, len sa pobrať na odpočinok.

   Druhý deň sa začal trochu s obavami. Nastal čas obhajoby úvah, ktoré sme zasielali ešte pred celoštátnym kolom. Podľa môjho názoru dopadla obhajoba veľmi dobre. Po jej skončení sme sa zúčastnili workshopov, ktoré boli v slovenskom jazyku a pre tých šikovnejších v anglickom jazyku. Ďalej nás čakal pripravený informačný stánok s knihami a vzdelávacími materiálmi. Organizátori pre nás pripravili milé prekvapenie v podobe trička, ktoré obdržal každý súťažiaci. A zas, ani sme sa nenazdali ,bol večer. Po večeri nás čakal druhý plenárny večer, na ktorom porota zo všetkých súťažiacich, ktorých bolo 61, vybrala finálovú dvanástku.Žiaľ,do nej som sa nedostala. Možno o rok. Večer pokračoval ďalšou dlhou debatou do neskorých hodín. Všetci sme sa už nevedeli dočkať spánku po náročnom dni.

   Posledný deň.Finále. Pre nás zvyšných súťažiacich to už bolo len pohodové predpoludnie – zúčastnili sme sa ako diváci na veľkom finále, ktoré bolo neuveriteľne napínavé. Po finále a vyhlásení výsledkov veľkej dvanástky každý z nás dostal účastnícky diplom, ktorý nám už navždy bude pripomínať účasť na tomto podujatí.

Na záver by som chcela dodať, že to bolo podujatie plné zážitkov a neuveriteľná skúsenosť. Spoznala som veľké množstvo mladých, inteligentných ľudí z celého Slovenska a získala nové vedomosti. Týmto Vás chcem aj povzbudiť, ak Vás bavia ľudské práva a aktuálne dianie vo svete, nebojte sa a neváhajte sa prihlásiť o rok do školského kola. Možno sa niekde medzi Vami skrýva budúci víťaz.

                                                                                          

Lea Garajová, 3.B

 

Nový študijný odbor

letakCNC

Video o škole

Prezentácia 2016

Zvonenie

zvonenie old

Rozvrh hodín

rozvrh

Študijné odbory

Jedálny lístok

 

jedlo

Vzdelávací portál

portal

Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook youtube