^Back To Top
 • 1 .
  .
 • 2 .
  .
 • 3 .
  .
 • 4 .
  .
 • 5 .
  .
baner

Návšteva RTVS a rádia Jemné melódie Exkurzia v Bratislave

DSC 0426

Stalo sa tradíciou, že pán majster Haring organizuje každý rok pre tretiakov grafikov digitálnych médií a pracovníkov marketingu exkurziu do médií v Bratislave. Aj tento rok sme dňa 6.6.2017 navštívili Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas, čo sú verejnoprávne médiá a nahliadli sme aj do „ kuchyne “ komerčného rádia Jemné melódie a rádia Vlna.

 

Dozvedeli sme sa zaujímavosti o príprave rôznych relácií a videli sme štúdiá, v ktorých sa natáčajú, ako aj techniku využívanú pri vysielaní. Teraz vieme, že správy sa točia v zelenom štúdiu a všetko ostatné, čo vidíme na obrazovke za redaktorom, je virtuálne. Pozreli sme si kulisy pripravované k novému filmu, videli sme štúdio Dámskeho magazínu, v ktorom sa točí naživo.

V našej otočenej pyramíde v Slovenskom rozhlase sme okrem zaujímavostí o nahrávaní relácií mali možnosť vidieť aj výstavu starých rádiových prijímačov. Potom sme ešte navštívili už spomínané komerčné rádiá. Teraz vieme porovnať vysielanie v týchto dvoch odlišných typoch médií a rozdiel medzi verejnoprávnym a komerčným rádiom.

Na exkurziu sme vzali so sebou aj žiakov 8. ročníka základnej školy. Mohli sme nadviazať nové kamarátstva a kto vie? Možno sa stretneme aj na našej škole, ak sa rozhodnú prísť k nám študovať.

Mali sme toho už aj celkom dosť v nohách a boli sme unavení, ale vydržali sme to. Veď sme v autobuse cestou naspäť aj pospali.

 

Mgr. Tatiana Šušovicová

 

Nový študijný odbor

letakCNC

Video o škole

Prezentácia 2016

Zvonenie

zvonenie old

Rozvrh hodín

rozvrh

Študijné odbory

Jedálny lístok

 

jedlo

Vzdelávací portál

portal

Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook youtube