^Back To Top
 • 1 .
  .
 • 2 .
  .
 • 3 .
  .
 • 4 .
  .
 • 5 .
  .
baner

Vianočný Krakov

DSC 0249

Vôňa dobrôt, rozžiarený vianočný stromček, príjemná atmosféra...aj takto by sa dali opísať vianočné trhy v poľskom Krakove, ktorých sme sa zúčastnili 15. decembra 2017.


Výlet k našim severným susedom odštartoval už o šiestej hodine ráno, čím sme veľmi nepotešili podaktorých sedmospáčov, no deficit spánku bolo možné dohnať v autobuse, keďže nás čakala dlhá cesta. Úsmevy nám trošku zamrzli na Donovaloch, kedy nám počasie dalo najavo, kto je tu pánom. Napokon sme z tohto boja vyšli úspešne a šťastlivo dorazili do vytúženého cieľa. Asi po šiestich hodinách cesty nás privítal slnečný Krakov bez štipky snehu- nestačili sme sa čudovať! Po vystúpení z autobusu viedli naše kroky na hlavné námestie, Rynek Główny, ktoré bolo už tradične dejiskom konania vianočných trhov. Pokochať sme sa mohli nielen samotnými trhmi, ale aj úžasnou architektúrou a pamiatkami, ktoré nám toto mesto poskytlo. Niektorí využili možnosť a navštívili múzeum voskových figurín, kde sa „stretli“ napr. s Matkou Terezou, súčasným americkým prezidentom, britskou kráľovskou rodinou a pod.

 
Niekoľkohodinové putovanie Krakovom nám ubehlo veľmi rýchlo. Ani sme sa nenazdali a začalo sa stmievať. Rozlúčili sme sa preto s vysvieteným námestím a nasiaknutí tou pravou vianočnou atmosférou sme sa pobrali domov.

 

DSC 0230

 

DSC 0224

 

DSC 0209

 

DSC 0231

 

DSC 0234

 

DSC 0207

 

DSC 0243

 

received 200967050479756

Nový študijný odbor

letakCNC

Video o škole

Prezentácia 2016

Zvonenie

zvonenie old

Rozvrh hodín

rozvrh

Študijné odbory

Jedálny lístok

 

jedlo

Vzdelávací portál

portal

Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook youtube