^Back To Top
 • 1 .
  .
 • 2 .
  .
 • 3 .
  .
 • 4 .
  .
 • 5 .
  .
baner

Žarnovičania najlepší na Slovensku

IMG 20150331 102207 184

 

Žiaci zo Strednej odbornej školy v Žarnovici dokázali zvíťaziť v silnej konkurencie študentov stredných kôl z celého Slovenska na prestížnej súťaži Stredoškolská odborná činnosť.

Našim chlapcom sa podarilo získať prvenstvo v kategórii Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie. Tohtoročné celoslovenské kolo sa konalo na Hotelovej akadémii Ľudovíta Pintera v Piešťanoch a zastúpené boli už tradične všetky stredné školy z celého Slovenska.
Študenti zo SOŠ Žarnovica sa tento rok rozhodli zúčastniť s veľmi modernou prácou - 3D tlačiareň. Na prvý pohľad možno príliš ambiciózny cieľ sa súťažiacim podarilo splniť a výsledkom svojej práce presvedčili odbornú komisiu až do takej miery, že si vyslúžili úctyhodné prvé miesto.
V súčasnosti si 3D tlačiarne získali významné miesto v rôznych oblastiach nášho života. Najčastejšie využitie sme zaznamenali v zábavnom priemysle, v medicíne na výrobu rôznych typov protéz a implantátov a postupne zasahujú do nášho každodenného života. Možno aj to dopomohlo získať študentom zo SOŠ Žarnovica toto krásne umiestnenie.
Na našej škole sa snažíme vychovávať študentov, ktorí okrem aktívneho využívania moderných technológií vedia tieto technológie aj sami navrhovať a vytvárať. A to, že sa nám to skutočne darí, je zrejmé aj z takýchto úspechov.

Úspech zaujal aj reportérov TV Panorama, ktorí s chlapcami priniesli krátky rozhovor o ich úspechu.

 

panorama

Ing. Marek Rybár

Nový študijný odbor

letakCNC

Video o škole

Prezentácia 2016

Zvonenie

zvonenie old

Rozvrh hodín

rozvrh

Študijné odbory

Jedálny lístok

 

jedlo

Vzdelávací portál

portal

Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook youtube